KoDren.COM Budite zdravi ko dren!

Najnovije
A+ A A-

Zašto je svakodnevna samomasaža bitna?

samomasaža

Ako se osećate umorno, iscrpljeno, imate lošu kožu, misli vam lete i imate problem sa spavanjem, možda bi trebalo nešto da učinite za sebe i da priuštite sebi masažu.

U slučaju da smatrate da je masaža ekstravagancija i trošenje novca, možete nešto učiniti po tom pitanju. Ukoliko ste suviše zauzeti, stidljivi ili nemate dovoljno novca za profesionalnu masažu, tu je samomasaža. Postoje tehnike koje možete primeniti kod kuće kako biste se opustili i otpustili tenziju.

Pored toga, koristi od samomasaže su i: opuštanje nervnog sistema, poboljšanje cirkulacije, što zatim dovodi do odvođenja kiseonika i hranljivih materija do ćelija, stimulisanje limfnog sistema, koji pomaže u izbacivanju toksina iz organizma, sprečavanje i opuštanje grčeva, umanjenja bolova kod stanja kao što su artritis i grčevi u mišićima.

Evo zašto je bitno da redovno masirate sebe.

1. Podmlađujete telo i duh

Kada započnete dan sa desetominutnom masažom, osećate se mnogo bolje. Energičnija i jača masaža če vam pomoći da revitalizujete telo i um, što će vam potom pomoći ukoliko se osećate mentalno ili fizički umorno. Nešto laganija masaža koja se fokusira na disanje, pomoći će vam da opustite telo.

2. Čišćenje organizma

Kada se osećate loše, vrlo je moguće da vam je telo puno otrova. I pod otrovima mislimo na nezdravu hranu i piće koje se gomilalo i zakrčilo limfne kanale. Kada se masirate, pomažete telu da izbaci toksine, a nakon toga se osećate kao da imate mnogo više energije.

3. Ostajete mlađi

Masaža čini kožu mekšom i mlađom. Efekti masaže takođe ističu i otpornost organizma koja je povezana sa mladošću.

4. Ublažavate bol

Masažom možete ublažiti bolove u leđima i vratu, glavobolje, bolne mišiće, kao i svaki neprijatan bol.

Šta vam je portebno za masažu kod kuće?

Peškir ili prostirka za koje vam neće biti žao da se uprljaju, ulje (kokosovo, maslinovo, a možate dodati i esencijalna ulja kao što su ulje lavande, badema ili eukaliptusa).

Kako da se masirate?

Neka prostorija u kojoj se masirate bude dovoljno topla, a najbolje vreme za masažu je nakon kupanja ili tuširanja, kada su vam mišići opušteni. Nanesite malo ulja na ruke, a onda trljajte telo u zavisnosti od toga kakav efekat želite da dobijete. Veći i blaži pritiscu više opuštaju. Ukoliko masirate ramena, pređite rukom preko čitavog ramena, a zatim se vratite nazad, ponavljajući to nekoliko puta.

Ako imate problem sa vratom i krutim ramenima, možete se opustiti koristeći tehniku refleksologije. Tačnije, masirajte korenje palčeva na nogama kako biste ublažili bolove u vratu i ramenima.

Masiranjem stomaka možete potpomoći varenje. Krenite od vrha stomaka pritiskom prstiju ka dnu i ponavljajte to nekoliko puta.

Duboka masaža tkiva opušta mišićno tkivo, otpušta toksine i poboljšava cirkulaciju. Koristite spore pokrete sa jakim pritiskom prstima preko mišića. Budite pažljivi kako ne biste oštetili osetljivo tkivo, naročito ako se oporavljate od operacije ili povrede. Masaža nakon treninga može pomoći da se spreči izgradnja mlečne kiseline u mišićima, što znači da ćete se osećati bolje i dan kasnije.

Ruke možete masirati tako što ćete jednom rukom stisnuti zglob druge ruke i pokretati ruku od zgloba do ramena nekoliko puta, uveravajući se da masirate i vrh i donji deo ruke.

Ukoliko imate glavobolje, stavite palčeve iza ušiju, dok ostale prste širite po ostatku glave i tako se masirate. Pomerajte skalp gore i dole lagano, praveći krugove svojim prstima bar 15 do 20 sekundi.

Pokušavajte ove tehnike, kako biste ustanovili koliko stresa i bola možete ukloniti iz organizma samo za nekoliko minuta dnevno. Ako vam je potreban još neki razlog da vas podstaknemo na to da se masirate, znajte da redovna masaža podstiče limfni sistem i smanjuje celulit. Ono što je odlično jeste da ovo ne mora da vam oduzme mnogo vremena i da se možete masirati čak i kada gledate televiziju ili slušate muziku.

 

 

Portal kodren.com © sva prava zadržana Izrada sajta|amwmg